Roman Tavast asus toetama Eesti Metallikunstnike Liitu

Eesti vanim ehte- ja märgifirma Roman Tavast hakkas Eesti Metallikunstnike Liidu (EMKL) toetajaliikmeks, et hoida au sees Eesti ehtekunsti traditsioone ning aidata kaasa sektori uuenemisele ning tööde tutvustamisele nii Eestis kui välismaal.

“Roman Tavast hakkas EMKL-i toetajaliikmeks sooviga toetada Eesti metallikunsti arengut ja jätkusuutlikkust ning panustada valdkonna katuseorganisatsiooni töösse. Eesti ehtekunst on nii disainilt kui kvaliteedilt maailmatasemel, meie panus ning rahvusvaheline kogemus aitab kindlasti nii liidu arendamisele kui ka siseriiklikul ja välisturgudel turundamisele kaasa,” rääkis Roman Tavasti tegevjuht Eivor Maiväli.

Metallikunstnike liidul on auliikmed ja toetajaliikmed, kes oma tegevusega või ka rahaliselt toetavad ühingu põhikirjalisi eesmärke. “Roman Tavasti liitumine Metallikunstnike Liiduga aitab kindlasti kaasa liidu tugevnemisele ning uute noorte metallikunstnike kaasamisele, sest kuigi ettevõtte ja liidu eesmärgid ja põhimõtted on samad, siis on Roman Tavastil ajaloolise väärika kogemuse kõrval ka tugev välisturgude kompetents, mis Eesti metallikunsti edendada aitab,” ütles EMKL-i esimees Jaan Pärn.

Eivor Maiväli kinnitas, et koostöös EMKL-i liikmetega nähakse võimalust tulevikus töötada välja ka ühiseid suuremaid ehtesarju, mis sobiksid Roman Tavasti toodete hulka. “Disaini ja innovatiivsuse kõrval on väga suur osa praktilisusel ehk ehe peab olema kantav. Siinkohal saame oma pikaaegse kogemusega vajalikku kompetentsi pakkuda ning nõustada näiteks noori ehtekunstnikke, kel soov end selles valdkonnas teostada, ühendades kunsti ja igapäevase vajaduse toimivaks tervikuks,” nentis Maiväli.

Mis puudutab noorte huvi metallikunsti vastu, siis on see Jaan Pärna sõnul stabiilselt kasvav. “See oli ihaldatud eriala juba aastakümneid tagasi ja on ka praegu. Vaieldamatult on noorte seast kasvamas ja juba ka kasvanud andekaid ja tublisid tegijaid. Ootame edaspidigi noori kolleege oma ridadesse, kellel on missioonitunnet ja tahtmist koos edasi minna,” kutsus Pärn üles ning märkis, et EMKL-i liikmeks võib saada iga kutseline metallikunstnik, kes on oma võimekust praktikas tõestanud. “Tuleb aru saada, et koos suudame rohkem ja tsunftivaim ei ole mingi keskaegne igand.”

Roman Tavast on 1923. aastal asutatud ettevõte, mis valmistab suure osa Eesti teenetemärkide ning korporatiivehete parimat käsitööoskust nõudvatest tellimustöödest.

Eesti Metallikunstnike Liit on professionaalseid metallikunstnikke ja kunstiteadlasi ühendav vabatahtlik ja poliitiliselt sõltumatu loominguline ühendus, kuhu kuulub 60 liiget.

Uncategorized @et