MEIE KIRG ON AJATUD ASJAD.

Ajalugu

Stiilitunne, kõrge kunstitase ja nõudlikkus töökvaliteedi suhtes on Roman Tavasti nime saatnud alates ettevõtte asutamisest 1923. aastal.

Ettevõtte loomine

Tavast oli 28-aastane, kui ta Tallinnas, Kuninga tänava ühes toas koos abilisega tellimustöid vastu võtma hakkas. 1920ndate alguses loodi Eestis hulgaliselt uusi organisatsioone ja ettevõtteid ning andekast ja nõudlikust noormehest sai üks peamisi märkide valmistajaid kõigile neile, kes soovisid end ja oma liikmeid vääriliselt esile tõsta. Aasta hiljem oli Tavasti firmas juba seitse töötajat ja 1925. aastal said kullassepad kolida suuremale pinnale Väike-Roosikrantsi tänaval.

Roman Tavast

Kiire areng tänu pühendunud töötajatele

Roman Tavasti ja tema töötajate pühendumus viis nad kiirelt oma ala suurimate meistrite sekka kogu Baltikumis, Soomes ja Taanis. 1931. aastal sai valmis spetsiaalselt Tavasti tehasehooneks ehitatud kahekorruseline maja Tallinnas, Pärnu mnt 20, millele neli aastat hiljem ehitati peale veel kolm korrust. 1938. aastal valmis samal krundil elumaja koos esinduskauplusega, mis oma suurejoonelise tammepuust sisustuse, kumerate klaasidega vitriinide ja palisandriga kaetud lettidega oli üks moodsamaid Tallinnas. 1940. aastaks oli Tavasti firmas ligi 70 töötajat.

tehasestoomehed

Kui 1940. aasta juulis Eesti okupeeriti ja Roman Tavasti kullassepafirma riigistati, töötas tehas edasi kogu Nõukogude aja, alguses Metallmärgi, hiljem aga Tallinna Juveelitehase nime all.

Ettevõtte taastamine

1993. aastal taastas Roman Tavasti poeg oma isa ettevõtte ning Eesti parimate meistrite tööd tuntakse taaskord tehase kunagise asutaja ja looja, Roman Tavasti nime järgi. Olles alguses ja sajand hiljemgi omal alal hinnatuim ettevõte Eestis, valmistab Tavast ka nüüd suure osa Eesti teenetemärkide ning korporatiivehete parimat käsitööoskust nõudvatest tellimustöödest. Tavasti meistrite loodud ehted on leidnud oma koha ka Suurbritannia ja Soome turul. Nii elavad järeleandmatu kvaliteedipuhtuse ja selgepiirilise stiilitajuga kullasseppmeistri oskused edasi igas valmistatud töös.