Teenetemärgid Soome Politsei Pohjanmaa osakonnale

Soome Politsei Pohjanmaa osakond soovis aastapäeva tähistamiseks anda välja uued teenetemärgid. Nende sooviks oli kujundada teenetemedal ja -rist selliselt, et sellel oleks esindatud kõigi kolme nende osakonna alla kuuluva maakonna vapid (Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa) ning ka politsei embleem. Teenetemedalite disainimisel eelistasid nad ümmargust medali kuju, muus osas andsid nad meile vabad käed.

Teenetemedal Soome Pohjanmaa PolitseileTeenetemedal Soome Pohjanmaa poiltseile

Väga keeruline kujundusprotsess

Kujundamise suurimaks väljakutseks olid maakondade vapid, mille väikeseid detaile pidime lihtsustama, et kujundus oleks puhtam ja ilusam. Selle ülesandega saime väga hästi hakkama. Jõudsime tulemuseni, kus maakondade vapid olid teeneteristi harudel kujundatud metallpindadena, ülejäänud rist aga emailitud valge kuumemailiga. Teeneterist ise on valmistatud 925 prooviga hõbedast ning detailid on oksüdeerimise teel esile tõstetud.

Teeneteristi kujundamineTeeneteristi kujundamine

Teenetemedali kujundamisel võtsime aluseks traditsioonilise kohaliku maastiku, mis on kujutatud ka Koskenkorva viina pudeli etiketil. Kahjuks kuuluvad just selle joogi põhjustatud pahateod tihtiluhu ka politsei töövaldkonda. Planeerimisetapi esimeses osas tegime teenetemedalile kolm erinevat kujundust. Nende seast valis klient ühe, millele soovis lisada ka rootsi keelsed tekstid ning taustaks mere maastiku. Medali keskel oleva politsei embleemi tõttu oli sellel küll vähe ruumi märgil, kuid elementide ümberpaigutamisega saime kõik sobivalt paika.

Teenetemedali kujundamineTeenetemedali kujundamine

Teeneteristi ja aumärgi valmistamine

Peale kujunduse heakskiitu, saime asuda aumärkide valmistamise juurde. Pressvormi tegemine risti jaoks oli väga keeruline, sest  väikesed detailid maakondade vappides nõudsid ka väga väikeste lõiketerade kasutamist, mis omakorda võivad väga kergelt puruneda. Siiski saime pressvormid valmis, millel olid kõik detailid peensusteni näha.

Valmis teenetemärkidele graveeriti veel saajate nimed ning kinnitati sobivad lindid.

Teeneterist Pohjanmaa politseileTeeneterist Soome Pohjanmaa politseile

Kliendikogemus, Medalid, Teenetemärgid , , ,