Kuulutame välja XVI Roman Tavasti stipendiumikonkursi

Kuulutame välja konkursi XVI Roman Tavasti nimelise stipendiumi väljaandmiseks silmapaistvale noorele ehtekunstnikule, kullassepale, disainerile või muidu heade ideedega inimesele, kes suudab ja tahab panustada Eesti kullassepatööstuse ning ehte- ja märgikunsti arendamisesse.

Roman Tavasti nimelist stipendiumi on välja antud 1998. aastast. Stipendiumi annab välja Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde loodud Roman Tavasti allfond.

Roman Tavast (1895–1942) asutas 1923. aastal Tallinnas kullassepatöökoja, millest kujunes Eesti nimekaim teenetemärke, medaleid ja väärismetallist tarbeesemeid tootev ettevõte. Ettevõttele on töid kavandanud Günther Reindorff, Paul Luhtein, Ferdi Sannamees ja paljud teised Eesti kunsti suurkujud. Täna on ettevõte üks suuremaid korporatiivehete ja märkide disainijaid ning valmistajaid Eestis. Ettevõte tegutseb aktiivselt ka Suurbritannias, Soomes ning mujal.

1000 euro suurusega stipendiumi eesmärgiks on leida uusi ja säravaid loovinimesi, kes suudavad ja tahavad panustada ehte- või märgidisaini ning -tootmise arendamisesse. Stipendiumile on oodatud kandideerima kõik, kes tunnevad, et just neil on pakkuda midagi uut – olgu selleks mõni uus ja silmapaistev ehe, hea disainiidee või kavand, enneolematu tehniline võte ehete või märkide valmistamiseks või mõni muu selle valdkonnaga haakuv idee. Konkursile esitatud valmisehete juures hinnatakse ka nende tootmiskõlblikkust. Konkurss on kandideerijapõhine ning üks inimene võib esitada rohkem kui ühe ehte, objekti või idee.

Stipendiumile kandideerimiseks on vaja esitada konkursitöö koos vabas vormis avaldusega hiljemalt 28. novembriks 2014 osaühingu Roman Tavast kontorisse aadressil Kadaka tee 36, Tallinn. Palume võimalusel oma soovist konkursil osaleda juba varakult teada anda, et oleks võimalik arvestada kohaga konkursitööde näitusel ja stipendiaadi väljakuulutamisel, mis toimub detsembri alguses Eesti Kaubandus-Tööstukojas.

Laekunud tööde hulgast teeb valiku Roman Tavasti fondi halduskogu, kuhu kuuluvad Harry Liivrand (kunstiajaloolane, Eesti kultuuridiplomaat Saksamaal), Kärt Summatavet (ehtekunstnik, Aalto Ülikooli teadur), Kadri Mälk (ehtekunstnik, Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna juhataja), Tamara Luuk (kunstiajaloolane), Andrus Rumm (ehtekunstnik, Roman Tavasti stipendiumi laureaat 2001), Janno Siimar (Velveti disainiagentuuri loovjuht), Eivor Maiväli (Roman Tavasti kullassepafirma tegevjuht) ja Arvi Tavast (Tavastite perekonna esindaja).

Stipendium antakse üle Eesti Rahvuskultuuri Fondi pidulikul tänuüritusel Mustpeade majas 14. detsembril 2014.

Varasemad stipendiaadid:

1998 Julia-Maria (Pihlak) Künnap
1999 Piret Hirv
2000 Eve Margus-Villems
2001 Andrus Rumm
2003 Maarja Niinemägi
2005 Marita (Lind) Krull
2006 Sandra Savelli
2006 Ivo Pottsepp
2007 Linda al-Assi
2008 Robert Mirka
2009 Ettel Poobus
2010 Urmas Lüüs ja Hans-Otto Ojaste
2011 Kairin Koovit
2012 Katrin Kosenkranius
2013 Annika Kedelauk

Lisainfo:

tel 56 616 516
Eivor Maiväli
OÜ Roman Tavast
info@romantavast.ee

Annika Kadelauk "Tirtsud"

2013. aasta võidutöö “Tirtsud”, Annika Kedelauk

Stipendium ,