Mis vahe on Eestis ja Hiinas toodetud märkidel?

Kas olete nõus, et autol ja autol on vahe? Või et kahel erineva kvaliteediga joogil, mida veiniks kutsutakse, pole teineteisega midagi ühist peale nimetuse? Täpselt samamoodi erinevad rinnamärgid, mida toodavad Roman Tavasti meistrid Tallinna töökojas, neist märkidest,  mis tulevad Hiina hiigeltehaste konveierilt.

Selleks et kõik oleks aus, ütleme nii, et üks pole parem kui teine, kui mõistetakse, et nendel märkidel on eri eesmärk.

Rinnamärkide valmistamise viis

Meie ja Hiina märkide valmistusviis on sootuks erinev. Vaatame aga kiiresti üle, mille poolest, sest siis on kohe selge, mis vahe neil rinnamärkidel on.

Kõik algab kujundusest ja sellest seisukohast ei ole vahet, kas märgid tulevad Hiinast või valmistame need ise oma Tallinna töökojas. Kujundus saab mõlemal juhul väga korralik.

Pärast kujundust tehakse märkidele pressvorm, milleks on meil Eestis hea ja kallis masin, mille peened terad tagavad väga ilusa tulemuse. Meil tehtav töö on küll ajamahukam, aga vormi kvaliteedist sõltub otseselt, kui hea rinnamärk hiljem välja näeb. Mingeid karvaseid ääri ega ebatasasusi meie rinnamärkidel ei ole.

Hiinas tehakse vorme suures plaanis samamoodi, aga sealsed märgid on veidi rohmakamad, sest odava märgi tegemisele ei saa raisata sama palju aega kui kallile. Konveiermeetod on midagi muud kui peen käsitöö. Me ei väida, et Hiina märgid on otseselt koledad, aga need ei ole lihtsalt nii kenad, kui võiksid olla.

Rinnamärkide email: klaas versus autovärv ja plastmass

Pärast vormist tulemist hakatakse märke nii meil kui Hiinas emailima. Meie kasutame juveeliemaili, mis on olemuselt klaas. Alguses on see peenikese pulbri kujul ja siis segatakse selle sisse destilleeritud vett. Segu kantakse ettevaatlikult pisikese, alla millimeetrise laiusega labida abil märgi pesadesse. Seda tehakse mitu korda, kuni märgi peale tekib kühm.

Seejärel pannakse märgid 800-kraadisesse ahju, kus pulber muutub klaasiks. Pärast ahjust tulemist klaas lihvitakse erinevate luiskudega ning pimsitakse peene jahuga, kuni emaili pind on peegelsile ja särab nagu pühademuna.

Hiinas kasutatakse kahte tüüpi emaili. Esiteks nn pehmet emaili, mis on põhimõtteliselt autovärv ja mis kantakse lihtsalt süstlaga märgi pesadesse. Ahjust tulles selliseid märke ei lihvita. Märki sõrmega puudutades on tunda, et pesade metallservad on kõrgemad ja värv on n-ö lohus.

Teine Hiinas kasutatav emailitehnoloogia on meie emaili imitatsioon, kus klaasi asemel kasutatakse plastmassi. Võite arvata, et selliste märkide värv ei püsi just väga kaua oma algses toonis.

Hiina vs Eesti rinnamärgi emailVasakpoolsel märgil on kasutatud hiina külmemaili, keskmine märk on Eestis valmistatud ja see on kaetud kvaliteetse kuumemailiga ning parempoolne märk on kaetud hiina imitatsioonemailiga

Meie märkide väärtus jääb ajas samaks või kasvab

Tehnoloogia, mida meie kasutame, on aastatuhandeid vana. Peen ja ajamahukas töö tähendab aga seda, et kui te võtaksite meie märgi kätte saja aasta pärast, näeks see täpselt samasugune välja nagu täna. Jah, ka märgi väärtus on saja aasta pärast sama või kõrgem.

Hiina rinnamärkidel on kulla all peidus nikkel

Kullast või kullatud märgid on meil valmistatud täpselt sellest, millest oleme lubanud. Kui märk on kullast, siis see nii ka on, ning kui tegemist on üle kullatud rinnamärgiga, siis on see kaetud umbes ühe kuni kahe mikroni paksuse kulla kihiga.

Hiinas on kulla all peidus nikkel, kuna see võimaldab hästi vähese kullaga hakkama saada ning kulla kiht on väga õhuke. Kahjuks võib sellisel juhul kuld väga kiiresti ära kuluda ja nikkel hakkab alt välja paistma. Meie märkide puhul jääb kuld kuldseks.

Roman Tavastis viimistletakse märke, Hiinas seda ei tehta

Lõpuks lihvivad ja poleerivad meie meistrimehed märkide servad ära, et tulemus jääks kenasti sile ja läikiv. Hiinas tuleb märk liinilt ja viimistlemisega seal vaeva ei nähta. See ei tähenda, et nende märkide servad oleksid päris sakilised, aga need pole ka ühtlased ja siledad.

Hiina vs Eesti rinnamärgi servHiinas valmistatud rinnamärgi viimistlemata serv ja Eestis valmistatud rinnamärgi lihvitud ning poleeritud serv

Meie kasutame kvaliteetsemaid kinnitusi

Märgid kinnitatakse riide külge nõela ja truki abil, mis meie märkidel on väga kvaliteetsed. Hiinlased kasutavad odavamaid trukke, mis ei püsi sama hästi kinni kui meie omad, nii et märk võib lahti tulla ja ära kaduda. Paarieurose märgi puhul ei ole see muidugi suur kaotus, aga väärika ja kalli märgi puhul küll.

Hiina vs Eesti rinnamärgi kinnitusHiinas valmistatud rinnamärgi kinnitus pole nii kvaliteetne ja kindel kui Eestis valmistatud rinnamärgi oma

Hiinast on mõttekas tellida odavaid märke, meie käest kvaliteetseid

Igal asjal on oma eesmärk ja kui te soovite tellida märgid mõneks promoürituseks või messiks, kus on vaja suurt hulka odavaid märke, siis on Hiina märgid väga hea valik. Samuti sobivad Hiina märgid näiteks heategevusprojektide puhul, kus märkide müügist saadav mõneeurone tulu läheb annetusteks.

Meie tellime Hiinast märke siis, kui kogus on suur ja nende eesmärk ei ole kellegi tunnustamine. Viimasel juhul valmistame ise kvaliteetse ja kauni vääriseseme, mida kingi saaja saab kanda kui ehet.

Kui töötaja saaks tunnustuseks märgi, mis näeb välja nagu plastikutükk, tunneks ta end solvatuna ja märk toimiks vastupidiselt soovitud eesmärgile. Ühes Eesti ettevõttes just nii juhtuski, et agentuuri kaudu tellitud Hiina staažimärgid leidsid piduliku sündmuse lõpus koha prügikastis. Sellist asja ei taha muidugi ükski ettevõte.

Kui tellite meie käest töötajate või koostööpartnerite tunnustamiseks väärika kingituse, siis sellise me ka teeme.

Kuidas ja kelle käest Hiinas tellida?

Mitmed Eesti reklaamtoodete agentuurid on palunud meil Hiinast märgid tellida, kuna me teame, kuidas ja kelle käest seda teha, et tulemus oleks parim.

Hiinas on ilmselt tuhandeid tehaseid, kus valmistatakse reklaamtooteid, sh rinnamärke. Oleme aastate jooksul kasutanud mitme vabriku teenuseid ja tänaseks oleme leidnud koostööpartneri, kes teeb tõesti head tööd ja mõistab meie soove.

Kui arvate, et Hiinast märke tellides peab arvestama suure praaktoodete osakaaluga, siis meie partneri puhul on selliste toodete osa väga väike, kuna ka nendel käib kõigist toodetest üle kvaliteedikontroll. Kui mõni katkine toode peaks meieni siiski jõudma, on see meie kulu ja klient saab täpselt sellise koguse märke, nagu ta on tellinud.

Tarneajad

Ehkki meie töö on väga põhjalik ja aeganõudev, on meie käest võimalik vajadusel märgid kiiremini kätte saada kui Hiinast, kus tarneaeg on umbes kolm nädalat.

Hiinast tellitud märkide hind sõltub ainult kogusest, märkide kujunduse keerukus siin mingit rolli ei mängi. Meie märkide puhul aga küll.

Milliseid märke teil vaja läheb?

Vaadake meie tehtud märke siit.

Võtke märkide tellimiseks ühendust siit:

[contact-form-7 id=”5763″ title=”Tagasiside vorm rinnamärgid”]

Rinnamärgid , , , , , , , , ,