Kullassepatööna valmistatud ja Hiina konveieritelt tulnud rinnamärkidel on mõlemal koht ettevõtte ärikingi portfellis

Nii nagu kvaliteetveinil ja mõneeurosel lauaveinil on mõlemal oma otstarve, nii on ka kallitel ja väärikatel rinnamärkidel ning sadade kaupa Hiinast tellitud odavatel märkidel oma eesmärk ja koht ning aeg kasutamiseks.

Rinnamärgid kui tänu ja tunnustamise vahend

Kullassepameetodil valmistatud rinnamärgid kannavad endas pidulikkust ja väärikust. Tihti kasutatakse neid juhtudel, kui ettevõte soovib oma töötajaid või koostööpartnereid tunnustada ja tänada. Tavaliselt antakse sellised kingitused üle ettevõtte juubeli või mõne muu tähtsa sündmuse puhuks korraldatud piduliku üritusel. Märgid peavad vastama panusele, mille töötajad või partnerid on teinud ning mille eest neid tänada soovitakse. Kingituse saaja peab seda käes hoides tundma, et selle valmistamisega on vaeva nähtud.

Rinnamärgid Tallinna SadamaleKallimad rinnamärgid on oma olemuselt kui ehted

Eesti vanima ehteid ja märke tootva ettevõtte Roman Tavast projektijuhi Kalju Kõrtsi sõnul on nende meistrite poolt valmistatud kallimad rinnamärgid oma olemuselt ehted ja kui ettevõte ei soovi logo kasutada, võib märkidel kujutada logo fragmenti, stiliseeritud logo või mõnda ettevõtte tegevusalaga seotud kujundit. Kui rinnamärgid on hästi disainitud ja ehtelikud, hakkavad märgi kingituseks saanud inimesed neid hea meelega oma riietele kinnitama ja kandma.

Roman Tavasti Tallinna töökojas valmistatakse märke kullast, hõbedast või vasesulamitest ning emailina kasutatakse ehtsat kullassepa kuumemaili, mida valmistatakse tuhandeid aastaid vanal meetodil.
Kuna rinnamärkide disainimine ja tegemine on pikem protsess, soovitab Roman Tavasti projektijuht märgid ära tellida 5-6 nädalat enne piduliku sündmuse toimumise aega. Kui märgid valmivad varem, jõuavad need ilusates kinkekarpides enne tähtaega ka kohale.

Hiinas valmistatud rinnamärgid on mõeldud ettevõtte reklaamimiseks

Roman Tavast laseb märgid Hiinas valmistada siis, kui vajatakse suuremal hulgal odavaid rinnamärke näiteks messidel või konverentsidel jagamiseks. Nende märkide puhul on Kalju Kõrtsi sõnul tähtis, et märk oleks küll soodsa hinnaga, kuid sellegipoolest ilus ja esinduslik. Viletsa kvaliteediga märk töötab ettevõtte soovile end reklaamida ja inimestele positiivselt meelde jääda pigem vastu.

Lisaks soodsate märkide messi- ja konverentsikülalistele meenena jagamisele kasutatakse neid mõnedes ettevõtetes ka töötajate rinnasiltide asemel, kui on vaja töötajaid eristada. Need rinnamärgid pole mõeldud ehetena kandmiseks ega tunnustamiseks.

Kalju Kõrts soovitab selliste märkide kujunduses kasutada ettevõtte või toote logo või sõnumit, et oleks üheselt arusaadav, millega tegemist on.

Hiina märke on peamiselt kolme tüüpi – prinditud märk, külmemailitud või kuumemaili imitatsiooniga märk ehk sisuliselt kõva plastik, mis annab edasi erinevaid logovärve. Materjalidena kasutatakse metalli sulameid.

Roman Tavastil on palju kogemusi mõlemate märkide disainimise ja valmistamisega ning küsimuste korral saab meie käest Eesti parimat nõu ja abi.

 

Rinnamärgid , , , , , ,