Emailimine

Suure osa meie ehete valmistamise juures on kasutatud iidset ja keerukat emailimistehnikat.

Emailimine sai alguse juba Vana-Egiptuses. Ehteid ja metallesemeid emailiti ka Antiik-Kreekas, Hiinas ja teistes kultuurides. Euroopas hakkas ehete emailimine levima keskajal, mil emaili kasutati tihti vääriskivide asemel. Hilisemal ajal muutus särav vääriskivide laadne emailivärv armastatud lahenduseks Art Nouveau ehtedisainerite hulgas.

Emailimisest:
Email peenestatakse uhmris parajamõõduliseks pulbriks, mis kantakse käsitsi täpsust nõudvate võtetega ehtele. Seejärel kuumutatakse ehe ligi 1000 C temperatuuri juurde ning emailipulber sulab klaasitaoliseks materjaliks. Selleks, et email oleks sile ja läikiv, lihvitakse ja poleeritakse seda erinevate vahenditega.

Disain

Meie e-poes olevad ehted on disaininud oma ala vaieldamatud profid. Enamiku ehetest on kujundanud Kunstiakadeemia haridusega ehtekunstnikud või graafikud. Osa müügis olevatest ehetest aga on kujundatud juba enne 1940ndat aastat.

 

Kullassepad

Kõik meie ehted on valminud käsitööna siinsamas Eestis.

Ehted on valmistanud suurte kogemustega kullassepad, kellest mitmed on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala.